KEREVİZ SUYU İLE SİVİLCELERE SON !!!

Stresten tansiyona, böbreklerden karaciğere kadar bir çok soruna faydalı olan Kerevizin altın kadar değerli bir besin olduğunu söyleyen Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, kerevizin sivilceleri azalttığını belirtti.
Besleyicilik oranı oldukça yüksek olan Kerevizin, A, B, E ve C vitaminleri ile başta fosfor olmak üzere çinko, bakır, mangan ve selenyum minerallerini içerdiğini anlatan Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, “İçeriğinde kalsiyum,protein ve demir de mevcuttur.Besin değeri ve faydaları bakımından çok kıymetlidir.Kerevizin kalorisi düşük olduğu için diyet yapanlar rahatlıkla tüketebilirler.Sinir yatıştırıcı etkisi olan kereviz,aşırı sinirlilik,asabiyet haline iyi gelir.İdrar söktürür,kanı temizler,böbreklere faydalıdır kum ve taşların dökülmesine yardımcı olur. Gut ve romatizma gibi hastalıklara faydası vardır. Afrodizyak etkisi de bulunan kereviz,uyarıcı etkiye sahiptir.Sinir yorgunluğunu giderir.İştah açma özelliğinin yanında ağız kokusunu giderir.Cilt için de faydalı olan kereviz,sivilceleri azaltır.Cilde parlaklık,tazelik verir ve genç görünmenizi sağlar. Anne sütünü de artırır. Kereviz kaynatılırken suyuna limon ilave edilirse gaz yapması önlenir. Kereviz’in suyu da oldukça faydalıdır.Suyu içilirse vücudun kaybettiği suyu geri alıp, vücudun yenilenmesine yardımcı olur.Tansiyona iyi gelen kereviz, kolestrolü de düşürür.Şeker hastaları için de kıymetli bir besindir.Vücuda kuvvet verir.Sarılığa faydalıdır.Kereviz,mideyi de kuvvetlendirir.”
KEREVİZ ile ilgili görsel sonucu

KEREVİZ SAPININ FAYDALARI ŞOK EDİYOR
Malzemeler:

6 adet kerevizin sapı

2 adet limon

6 su bardağı su

Bir avuç maydanoz

Hazırlanışı:

Kereviz saplarını dilimleyin.

Limonun suyunu, kereviz saplarını, maydanozu ve suyu blender’dan geçirin. Homojen bir karışım elde edene kadar malzemeleri karıştırmaya devam edin. Aç karna içebilirsiniz.

KAYNAK:http://www.kadinhaberleri.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir